Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2006 ΣΚΟΡ 4-1- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου.Σήμερα υπέταξε την νεανική ομάδα της Ακαδημίας 2006 με σκόρ 4-1 και ανέβηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οπως σε κάθε παιγνίδι ,έτσι και σήμερα μπήκε δυνατά απο το πρώτο ...
λεπτό του παιγνιδιού, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησε φάσεις αλλά δέν ευτύχησε μα πετύχει νωρίς γκόλ, αφού υπήρχε και αντίσταση  απο την φιλοξενούμενη ομάδα.Χάθηκαν δύο καλές ευκαιρίες  απο την τοππική ομ΄δα και μία ευακρία απο την φιλοξενοπυμενη ομάδα που εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας Μελικιάν.¨ομως η τοπική ομάδα δέν είχε πεί την τευταία της λέξη, ο Τσιώμης βρέθηκε μέσα στην περιοχή ελίχθηκε και σούταρε δυνατά πετυχαίνοντας το 1-0 στο 35 λεπτό.
Αλλά η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν εκείνη που πέτυχε την ισοφάριση 1-1 σε μία αντεπίθεση στο 42 λεπτό.
Στο 45 λεπτό ο Εθνικός πετυχαίνει το Δεύτερο γκόλ με τον Σταύρο Τσαου΄σιδηπου εκμεταλλευ΄τηκε λάθος του τερμαοτφύλακα και απο κοντά πέτυχε το 2-1
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε δυνατά, ήταν καλύτερος, αντέδρασε γρήγορα πέτυχε το τρίοτ γκόλ στο 65 με κεφαλιά του Σαμαρά απο κτύπημα κόρνερ.
Στο 75 ο Σαμαράς πέτυχε και το τέταρτο γκόλ 4-1, όταν σε μία κάθετη μπαλλια έφυγε στις πλάτες των αμυντικών και πλάσαρε τον τερματοφύλακα πετυχαίνοντας το γκόλ.Ο Εθνικός συνέχισε και έχασε μία μοναδική ευκαιρί< να πετύχει και πέμπτο γκόλ, όταν ο Μαυρόπουλος μόνος απέναντι στο τερματουφύλακα πλάσαρε ασθενώς και απέκρουσε το σούτ σε κόρνερ.Ετσι το παιγνίδι έληξε 4-1.
Ηταν δύο νεανικές ομάδες, με την τοπική ομάδα να είναι σαφώς ανώτερη και να πετύχει μία άνετη νίκη.Τα παιδιά της Ακαδημίας 2006 έδειξαν καλά στοιχεία, αγωνίστηκαν καθαρά, προσπαθώντας να αποδώσουν όμορφο ποδόσφαιρο.
ΕΘΝΙΚΟΣ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (78 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ , ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ , ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ (60 ΤΟΣΚΑΣ) , ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ (45 ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ) ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ,  ΤΣΙΩΜΗΣ.

Β΄ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 11ης-Βαθμολογία-Επόμενη 12η αγωνιστική