Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΤΑΥΡΟΣ ΕΛΑΦΟΥ 0-1 - ΑΤΥΧΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ - Αποτελέσματα 2ης-Βαθμολογία-Επόμενη 3η αγωνιστική

Για να κερδίσεις πρέπει να έχεις και τύχη, αλλά και ψυχραιμία.Αυτό έγινε σήμερα στο Νέο Κεραμίδι, μπροστά στα βλέμματα αρκετών φιλάθλων που παρακουλούθησαν ένα πολύ καλό παιγνίδι, ποιοτικό....
κυρίως απο την τοπική ομάδα και δυνατό απο την φιλοξενούμενη.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο Εθνικός κυριάρχησε, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο.Καλή κυκλοφορία, πολλές φάσεις και 4 ευκαιρίες που δέν έγιναν γκόλ και τελικά στοίχησαν την ήττα.Η φιλοξενούμενοι σε ένα σούτ έξω απο την περιοχή κοντράρησε σε αμυντικό, πήρε ένα περίεργο ύψος και κατέβηκε απο τον ουρανό στη γωνία του Μελικιάν και πέτυχαν το μοναδικό γκόλ του αγώνα 0-1.
Ο Εθνικός συνέχισε αλλά και πάλι οι ευκαιρίες δέν μπήκαν να ισοφαριστεί το παιγνίδι στο πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο κύλισε με τον Εθνικό να προσπαθεί να ισοφαρίσει, να πιέζει, αλλά ανούσια, αφού οι φιλοξενούμενοι, έφαγαν το χρόνο με μαεστρία, με διωξίματα και γεμίσματα.Καλύετρη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτή του Κωστόπουλου που κοντραρίστηκε την ώρα που ήταν άδεια η εστία.
Τελικό συμπέρασμα τις θετικές εντυπώσεις η τοπική ομάδα, αλλά τη νίκη η φιλοξενούμενη.
ΕΘΝΙΚΟΣ:(ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΤΑΚΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,ΣΤΡΑΤΖΑΛΗΣ(45 ΤΟΣΚΑΣ) ,ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ,ΣΑΜΑΡΑΣ (65 ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ) ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (75 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΤΣΙΩΜΗΣ

Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 2ης-Βαθμολογία-Επόμενη 3η αγωνιστική