Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 1-2 - ΑΠΟΤΕΛΕΛΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - Φωτογραφικό Ρεπορτάζ

Συνεχίζουν το θετικό σερί οι νεαροί του Εθνικού Ν.Κεραμιδίου.Πέρασαν και απο τον Μυλαύλακο, με άνεση και πιό εύκολα απο ότι δείχνει το τελικό σκόρ (1-2).

Απο το πρώτο λεπτό ο Εθνικός πήρε τα ηνία του.. αγώνα ,έλεγξε το ρυθμό του παιγνιδιού, επέβαλλε το παιγνίδι του, χωρίς να κινδυνέψει καθόλου απο την τοπική ομάδα.

Επαιξε σωστα, στο πρώτο ημίχρονο έχασε ευκαιρίες με τον Τσιώμη, τον Πανίκα και τον Οικονόμου,με το γκόλ υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδος να είναι θέμα χρόνου.Ηλθε στο 40 περίπου με σκόρερ τον Θάνο Τζιάτζιο, μετά πο πολύ όμορφη κάθετη μπαλια του Μαυρόπουλου και το σκόρ έγινε 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πιό δυνατά, με πάθος σε όλες τις διεκδικήσεις,με σωστή κλυκλοφορία απο τα πλάγια και οι ευκαιρίες άρχισαν να δημιουργούνται με το δεύτερο γκόλ να είναι θέμα προσοχής στην τελική προσπάθεια.Το 0-2 γίνεται με κεφαλιά του Πανίκα Κωστόπουλου στο 75.Η τοπική ομάδα προσπάθησε να μειώσει το σκόρ με συνεχή γεμίσματα στην περιοχή του Μελικιάν.Το πέτυχαν στο 85 λεπτό μετά απο κτύπημα φάουλ και κεφαλιά ποδοσφαιρστή της τοπικής ομάδας που βρέθηκε μόνος απο αδράνεια της άμυνας του Εθνικού και το σκόρ έγινε 1-2 που ήταν και το τελικά αποτέλεσμα.

Η νίκη της φιλοξενούμενης ομάδας ήταν δίκαιη,αφού ήταν καλύτερη σε όλόκληρο το παιγνίδι, έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και ευχαρίστησε τους πολλούς φιλάθλους της Κατερίνης που βρέθηκαν στο γήπεδο, εισέπραξε δέ εγκωμιαστικά σχόλια απο ουδέτερους φιλάθλους, αλλά και απο φιλάθλους της τοπικής ομάδος.

ΕΘΝΙΚΟΣ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΤΟΣΚΑΣ (ΤΑΚΟΣ 80) , ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ (65 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(46 ΣΑΜΑΡΑΣ),, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ , ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΙΩΜΗΣ,