Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ 1-0 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - Β ΕΡΑΣ. ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ

Αυτή τη φορά και καλό ποδόσφαιρο αλλά και αποτέλεσμα για τον Εθνικό, που πάλι έχασε ευκαιρίες απίστευτες ,καθώς επίσης και πέναλτυ.Μάτς διαφήμιση και απο τις δύο ομάδες.Δυνατό αλλά πολύ καθαρό, με τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων να έχουν άριστη ...
συμπεριφορά μέσα στο γήπεδο.
Ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο, έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες, με τον Τζιάτζιο και τον Τσιώμη, ήταν πολύ καλύτερος απο την φιλοξενούμενη ομάδα.Ηταν ψυχωμένος, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, δυνατός στις μονομαχίες, με παίκτες που έδειξαν ότι αυτό παιγνίδι δέν υπήρχε πείπτωση να το χάσουν.
Στο δεύτερο ημίχρονο, συνέχισε σε πιό έντονους ρυθμούς, με σωστό ποδόσφαιρο, με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλλας.Εχασε όμως και πάλι ευκαιρίες που δέν χάνονται.Στο 60 λεπτό ο Τσιώμης δέχτηκε μπαλιά απο τον Τζιάτζιο απο τα δεξιά και μόνος του πρό κενης εστίας και με τον τερματοφύλακα Βαβατσιούλα εξουδετερωμένο, κατάφερε να μή στείλει την μπαλα στην άδεια εστία.
Μετά απο 5 λεπτά ,στο 65 ,οι ρόλοι αντιστράφηκαν και απο δεξιά ο Τσιώμης σέρβιρε ακριβώς ίδια μπαλιά  στον Τζιάτζιο, που πέτυχε το μοναδικό γκόλ του αγώνα κάνοντας το σκόρ 1-0.
Στο 75 ο Οικονόμου κέρδισε πέναλτυ, το εκτέλεσε ο Πανίκας Κωστόπουλος και επέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ Βατισούλας.Η φιλοξενούμενη ομάδα προσπάθησε με γεμίσματα να ισοφαρίσει το παιγνίδι και να κλέψει το βαθμό αλλά δέν τα κατάφερε και έτσι η τοπική ομάδα δίκαια πήρε το πρώτο της τρίποντο.
ΕΘΝΙΚΟΣ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΤΑΚΟΣ, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ (46 ΣΑΜΑΡΑΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (84 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΑΜ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ (88 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΙΩΜΗΣ,

Β΄ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 4ης-Βαθμολογία-Επόμενη 5η αγωνιστική