Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Το ίδιο έργο σε επανάληψη και απο το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου σε 3-2 η ήττα του Εθνικού Ν.Κεραμιδίου, απο τον Δία Αγ.Δημητρίου , ΣΤΗΝ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Δευτέρα 05 Νοεμβρίου 2012
Καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο απο τους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδος δέν αρκούσε να συνεχίσουν το σερί των νικών του Εθνικού Ν. Κεραμιδιού, αφού προηγήθηκαν με 0-2, αλλά ΄δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο εκεί που η τύχη, η ...
εμπειρία του Μανίκα, αλλά και η διαιτησία πρόσφεραν την ανατροπή στο παιγνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός εκτός απο τα δύο γκόλ είχε και  δύο πολύ καλές ευκαιρίες. Παρά το πολύ μικρό γήπεδο οι παίκτες του Εθνικού, κυκλοφόρησαν την μπάλλα, όσο μπορούσαν, αφού η αντίπαλη ομάδα έπαιζε με γεμίσματα και αοτμικές ενέργειες του Μανίκα όπως σε ολόκληρο το παιγνίδι.Ετσι η τοπική ομ΄δα στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες απο γεμίσματα, στις οποιές είχε απάντηση ο τερματοφύλακας του Εθνικού Τσαουσίδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν θύμα της τύχης στο γκόλ της ισοφάρισης του 2-2, αλλά και στην τύχη στα μακρινά σούτ του Μανίκα.Ομως οι φιλοξεονούμενοι είχαν και δικαίως πολλά παράπονα απο τον διαιτητή που επηρεσμα΄νεος απο τις φωνές των γηπεδούχων σε κάθε φάση έδινε φάουλ, σε κάθε πέσιμο των παικτών της τοπικής ομάδος.
Οπως δέ είναι και πολύ μικρό το γήπεδο, με τα φάουλ αυτά η μπάλλα ήταν στην περιοχή και την εστία της φιλοξενούνμεης ομάδος.
Μέτρια απόδοση είχε η διαιτητική τριπλέτα των κκ  ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ, ΠΑΤΣΑ, ΑΜΠΑΤΖΙΔΟΥ.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ,ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,ΤΑΚΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ,ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,,ΓΚΑΝΑΒΑΣ,ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ,