Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Ο Διαιτητής Κατανάς έκανε το θαύμα του και ήταν φυσική και άδικη η ήττα του Εθνικού Ν.Κεραμιδίου, απο τον Ερμή Εξοχής με σκορ 2-1 , ΣΤΗΝ 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Καλό ποδόσφαιρο, απο τους μικρούς του Εθνικού και υπέστησαν μία ήττα με άδικο σκόρ 2-1 απο μία πολύ  δυνατή ομάδα τον Ερμή Εξοχής.Βέβαια η απαράδεκτη για άλλη μία φορά διαιτησία του κ Κατανά καθόρισε το αποτέλεσμα.
Ομολογήθηκε και απο τη τοπική ομάδα, ότι όχι μόνο ο Εθνικός ήταν η καλύτερη ομάδα που είχαν μέχρι μέσα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και ότι η ήττα του Εθνικού ήταν άδικη.
Ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο, είχε δοκάρι με...
τον Μυστακίδη στο 7 λεπτό,δύο άλλες πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά η Εξοχή προηγήθηκε με 1-0 με γκόλ απο φάουλ που προηγήθηκε σε αμυντικό μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής κ Κατανάς έκλεισε τα μάτια, εξοργίζοντας τους φιλάθλους και τους ποδοσφαιριστές.
Μάλιστα επειδή κάποιος φίλαθλος τον έβριζε, διέκοψε το παιγνίδι και ζήτησε απο τον πρόεδρο του Ν Κεραμιδίου να σταματήσει έναν συγκεκριμένο φίλαθλο να τον βρίζει.Απαράδεκτη διαιτητική ενέργεια.Ενας φίλαθλος έβριζε και διέκοψε το παιγνίδι και απείλησε ότι "εσείς θα χάσετε", εκβιασμός και απειλή.Την πραγματοποίησε, μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο να παίξει παιγνίδι, και οι αντιδράσεις του ήταν τόσο προκλητικές που σε κάθε φάση, έδινε κάρτες σε ένα απλό φάουλ με ύφος άγριο και ύφος που έδειχνε άνθρωπο που ψάχνει για να σου κάνει το κακό..Αυτή η εκδικητική στάση του διαιτητού στο β ημίχρονο (λόγω που φίλαθλος τον έβριζε) είχε αποτέλεσμα να αποβάλλει ποδοσφαιριστή του Εθνικού με δεύτερη κίτρινη.
- Παρά του αριθμητικού μειονεκτήματος ο Εθνικός ήταν καλύτερος πέτυχε την ισοφάριση, δέχτηκε γκόλ σε αντεπίθεση, είχε δοκάρι και πάλι,είχε τρείς κλασικές ευκαιρίες.Τελικά τελείωσε με την ήττα 2-1 προς τέρψιν του κ Κατανά, που έβγαλε τα απωθημένα του για τις φωνές του φιλάθλου εναντίον των ποδοσφαιριστών.
Στην διαιτησία οι διαιτητές αποδίδουν δικαιοσύνη, δέν γίνοται εκδικητικοί τιμωροί ομάδων, όταν κάποιος φίλαθλος (κακώς μέν) υβρίζει.
- Αριστη η φιλοξενία της τοπικής ομάδος και ο Εθνικός Ευχαριστεί και υπόσχεται ότι θα ανταποδώσει, γιατί έτσι είναι το ποδόσφαιρο που δυστυχώς κάποιοι δέν το προστατεύουν.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ (ΤΑΚΟΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,ΣΤΡΑΤΖΑΛΗΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ,ΓΚΑΝΑΒΑΣ,ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ.

Β΄ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ:Αποτελέσματα 12ης-Βαθμολογία-Επόμενη 13η αγωνιστική